WIOSKA KOLOROWY WIATR | żłobek
ul. os. Piastów 63J, Kraków
1
-
3Wiek (lat)
Kameralny żłobek w Krakowie na Mistrzejowicach. Wioska bliskościowa. Codziennie czas na dworze. Wielokulturowa edukacja, dwujęzyczność (nauka angielskiego). Rozwój emocjonalno-społeczny. Bez kar i nagród. Łagodna adaptacja z obecnym rodzicem.
Typ placówki
punkt opieki dziennej
Maks. liczba dzieci w grupie
16
Maks. liczba dzieci na opiekuna
4
Maks. liczba dzieci w placówce
16
Opieka w niepełnym wymiarze czasu
-
Dofinansowania
tak
Wpisowe
1200 zł
Języki
angielski
Dołącz do nas
O miejscu
Żłobek: Kraków, Mistrzejowice
Chciałabym, aby w mojej Wiosce każde dziecko mogło być sobą, aby jego potrzeby były zauważane i wspierane. Jednocześnie chciałabym, aby dzieci w takim żłobku bliskościowym doświadczyły, że są częścią społeczności. Mnóstwo czasu spędzam z moimi synami w przyrodzie – na wędrówkach po lasach, parkach. Jest to dla mnie bardzo ważny aspekt rozwoju dziecka.
W Wiosce Kolorowy Wiatr w Krakowie bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem, a szczegóły dotyczące naszych standardów ochrony małoletnich znajdziesz TUTAJ.
Co otrzyma u nas Twoje dziecko?
▪️ troskliwą opiekę, która pozwoli każdemu dziecku na bycie sobą i wyrażanie własnych potrzeb
▪️ bycie częścią społeczności, która uczy szacunku, empatii i współpracy
▪️ codzienny kontakt z naturą poprzez spacery i doświadczenia z naturalnymi materiałami, co pozwoli Twojemu dziecku lepiej zrozumieć i docenić otaczający go świat
▪️ dwujęzyczną edukację, rozbudzającą umiejętności językowe i umożliwiającą poznawanie różnych kultur
▪️ codzienne powitanie piosenką, które wzmacnia poczucie przynależności i daje poczucie bezpieczeństwa
Co otrzymasz u nas jako rodzic?
▪️ pewność, że Twoje dziecko jest traktowane z szacunkiem, cierpliwością i zrozumieniem
▪️ transparentność, otwartą i empatyczną komunikację z pedagogami
▪️ informacje na temat codziennej jakości powietrza i środowiska, w którym przebywa Twoje dziecko
▪️ współpracę z doświadczoną pedagog i mamą, która zna wyzwania związane z wychowaniem dzieci
Czego nie robimy?
▪️ nie ograniczamy dzieci w ich naturalnej ciekawości i chęci odkrywania świata
▪️ nie ignorujemy potrzeb sensorycznych i emocjonalnych dzieci
▪️ nie stosujemy kar i nagród
▪️ nie zmuszamy do drzemki i jedzenia
▪️ nie zaniedbujemy czasu na zewnątrz, niezależnie od pory roku
To miejsce jest dla Was, jeśli...
▪️ szukasz żłobka, który promuje indywidualność, empatię i tworzenie relacji
▪️ interesuje Cię dwujęzyczne wychowanie i wielokulturowa edukacja Twojego dziecka
▪️ szukasz miejsca kameralnego z warunkami zbliżonymi do domowych
To miejsce może nie być dla Was, jeśli...
▪️ szukasz miejsca, w którym bardziej niż na tworzeniu relacji i rozwoju emocjonalno-społecznych nacisk kładziony jest na zdobywanie umiejętności
Wioska Kolorowy Wiatr to żłobek na Mistrzejowicach w Krakowie, który należy do sieci żłobków i przedszkoli BLISKO, oferujących opiekę i edukację opartą na empatii i szacunku do dziecka, budowaniu relacji i współpracy z rodzicami. Mamy zarówno żłobki w Krakowie, jak i przedszkola w Krakowie należące do BLISKO. Zachęcamy, aby rodzice będący w trakcie rekrutacji do żłobka w Krakowie odwiedzili i poznali nasze placówki, a także pracujących tam pedagogów. Zapraszamy do poznania i doświadczenia zupełnie nowej jakości w edukacji wczesnodziecięcej w żłobku Reggio Emilia, w którym łączymy też elementy Porozumienia bez Przemocy i rodzicielstwa bliskości.
Właściciele
Aleksandra Łukawska
właścicielka Wioski
Jako najstarsza w rodzinie, moja rola opiekunki nad młodszymi rodzeństwem wydawała się naturalna już od najmłodszych lat. Moje zaangażowanie w harcerstwo i doświadczenia jako drużynowa gromady zuchowej uświadomiły mi, ile satysfakcji i radości czerpię z towarzyszenia dzieciom i wspólnego działania. Jestem mamą dwóch chłopców. Każdy dzień to dla mnie odkrywanie świata i uczenie się z nimi. Szukanie powiązań między różnymi zjawiskami, próby zrozumienia tego, co w nas i wokół nas, napędza mój własny rozwój wewnętrzny. Mam naturalną ciekawość świata i uwielbiam obserwować ludzi, wspierając ich na ich drodze. Moja cierpliwość sprawia, że czuję się, jakbym została stworzona, by być z dziećmi i dla dzieci - to moja droga i dar. Moje wykształcenie to pedagogika ze specjalizacją w animacji społeczno-kulturowej. Posiadam także certyfikat szkolenia Smyko-Multisensoryka, co umożliwia mi wsparcie dzieci w zakresie integracji sensorycznej. Brałam udział w szkoleniach z komunikacji bez przemocy i stale poszerzam swoją wiedzę na temat dzieci, rodzicielstwa i wychowania, czytając odpowiednie książki. Zasady rodzicielstwa bliskości są mi szczególnie bliskie. W wolnym czasie najbardziej relaksuje mnie gotowanie, słuchanie muzyki i rękodzieło. Jestem zapaloną pływaczką i kocham spacery na łonie natury.
Pedagodzy i opiekunowie
Zuzanna Zaworska
pedagożka
Odkąd pamiętam marzyłam o pracy z dziećmi. Jako najstarsza w rodzinie często zajmowałam się moim młodszym rodzeństwem. Gdziekolwiek się nie znajdowałam, otaczała mnie gromadka dzieci: na spotkaniach rodzinnych, weselach czy nawet w odwiedzinach u znajomych, a później w kościele, gdzie teraz jestem jednym z liderów i opiekunów kościoła dziecięcego. Zanim dołączyłam do wioski, pracowałam jako animatorka zabaw dla dzieci, ale czułam, że czegoś mi brakuje. Chciałam większego udziału w ich życiu, chciałam być częścią tej przygody. Wielką radość sprawia mi to, że mogę towarzyszyć dzieciom w każdej najdrobniejszej rzeczy, która dla nich jest ogromnym przeżyciem. Kocham muzykę i uwielbiam śpiewać. W wolnym czasie lubię czytać i spędzać czas z moimi bliskimi.
Karolina Wolak
pedagożka
Pasja do pracy z dziećmi obudziła się we mnie, kiedy miałam okazję robić praktyki w przedszkolu. Właśnie wtedy najbardziej poczułam, jak niesamowitą energię i ciepło niosą ze sobą te małe istoty. Każdy dzień w otoczeniu dzieciaków, możliwość obserwowania ich błyskawicznego rozwoju oraz zdobywania nowych umiejętności jest dla mnie niezwykle inspirujący. Jako studentka psychologii szczególnie zwracam uwagę na emocje, jakie przeżywają w sytuacjach pozytywnych i trudnych oraz na potrzeby, które staram się jak najlepiej zaspokajać. Nieustannie kształcę się i zdobywam nową wiedzę w obszarze psychologii, szczególnie psychologii dziecięcej. Oprócz tego w wolnych chwilach lubię aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu poprzez jazdę na rolkach. Chętnie odwiedzam także muzea i teatry, a w domowym zaciszu relaksuję się z dobrą książką lub serialem.
Katarzyna Rupikowska
pedagożka
Każdy moment spędzony z dziećmi jest dla mnie cenny. Uwielbiam angażować się w ich codzienność, dzielić z nimi ich małe i duże wyzwania. Staram się, aby każde dziecko czuło się wyjątkowe, kochane i miało przestrzeń do wyrażania swoich emocji i potrzeb. To moja codzienna misja. Obserwowanie ich radości i ciekawości świata dodają mi energii. Pomagam im zrozumieć granice i wyrażać swoje pragnienia, ucząc się przy tym, jak patrzeć na świat ich oczami. Wymyślam kreatywne zabawy, które rozwijają ich wyobraźnię. Sama jestem mamą pięcioletniego syna, co pozwala mi lepiej zrozumieć dziecięce potrzeby i oczekiwania. Dużo dało mi też doświadczenie pracy w żłobku i przedszkolu. W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, tańczyć, spacerować na świeżym powietrzu i spędzać czas z rodziną.
Łucja Nowak
pedagożka
Mam na imię Łucja, mam 24 lata. Od 2021r zaczęłam pracować z dziećmi do 5 roku życia. Jestem miłą, uśmiechniętą kobietą, otwartą na każdy rodzaj rozmowy oraz współpracę. Pracowałam z dziećmi, które posiadały orzeczenia o niepełnosprawności. Jestem po kursie integracji sensorycznej i wczesnego wspomagania rozwoju. Również odbyłam takie kursy jak: podstawy pracy z lękiem u dzieci oraz trening umiejętności spolecznych z metodyką pracy opiekuńczo-wychowawczej Zagłębiłam się też w podstawy psychologii dziecięcej. Staram się, aby dzień każdego dziecka przebiegł w mojej obecności z uśmiechemn na twarzy. Lubię dużo czytać oraz opowiadać różne historie. Po pracy lubię poczytać dobrą książkę oraz pobiegać późnym wieczorem. Lubię również podróżować, a najbardziej zwiedzać góry.
Lokalizacja
Poniedziałek
8:00 - 17:00
Wtorek
8:00 - 17:00
Środa
8:00 - 17:00
Czwartek
8:00 - 17:00
Piątek
8:00 - 17:00
Sobota
zamknięte
Niedziela
zamknięte
Żywienie
Dieta
wegetariańska, inna
Jedzenie dostarczane przez:
firma zewnętrzna (catering)
Opłata za wyżywienie
19zł / dziennie
Podejście żywieniowe
dopasowane do dziecka, BLW
Wsparcie dla karmienia piersią
tak
Wspierane alergie
laktoza, gluten, jajka, orzechy, ryby i owoce morza, cytrusy, inne
Program i podejście edukacyjne
Podejście edukacyjne
NVC - Porozumienie bez przemocy, filozofia Reggio Emilia, edukacja outdoorowa
Rożnorodność i inkluzja
tak
Reagowanie na zmiany klimatyczne
-
Zerówka
nie
Realizacja podstawy programowej
-
Języki
angielski
Forma nauczania języków
zajęcia z lektorem
Komunikacja NVC
tak
Dane operacyjne
Polityka zdrowotna
elastyczna – kaszel i katar akceptowane, dzieci z gorączką są odsyłane do domu
Wymagany dowód szczepienia
tak
Chusty niemowlęce w użyciu
nie
Pieluchy w użyciu
tak
Nauka toalety
tak
Rodzic obecny podczas adaptacji
rodzic obecny tyle, ile potrzebuje dziecko
Przerwa wakacyjna
2 tygodnie
Dofinansowanie na dziecko
550
Zniżka dla rodzeństwa
10%
Zniżka w przypadku nieobecności
0
Wypowiedzenie
1 miesiąc
Rutyna dnia
stała, ale z możliwością dopasowania do dziecka
Drzemka
dostosowana do potrzeb dzieci - określona pora, inne spokojne aktywności jeśli dziecko nie śpi
Zajęcia na świeżym powietrzu
wycieczki plenerowe, kuchnia błotna, czas na placu zabaw, spacery w okolicy placówki
Czas na świeżym powietrzu
codziennie - również gdy pada deszcz i jest zimno
Plac zabaw / ogród / park
własny plac zabaw, publiczny plac zabaw w pobliżu, park w pobliżu
Aplikacja do kontaktu z rodzicami
tak
Grupy mieszane wiekowo
tak, przez cały dzień i podczas wszystkich aktywności
Wsparcie potrzeb specjalnych
Wspierane potrzeby
zaburzenia SI
Aktywności terapeutyczne wliczone w czesne
-
Specjaliści
logopeda, psycholog
Wsparcie rodziców
-
Aktywności terapeutyczne dodatkowo płatne
-
Placówka integracyjna
nie
Harmonogram dnia
8:00 - 9:30
Przyjście i praca z prowokacjami edukacyjnymi
Dzieci zbierają się w Wiosce i pracują z przygotowanymi dla nich prowokacjami edukacyjnymi (np. stacja z farbami, z zabawami sensorycznymi, z wodą).
9:30 - 9:45
Powitanie
Wspólne śpiewanie piosenki powitalnej dla każdego dziecka.
9:45 - 10:30
Śniadanie
Wspólnie myjemy ręce z piosenką i zaczynamy śniadanie. Po jedzeniu przebieramy pieluchy i szykujemy się do wyjścia na spacer.
10:30 - 12:00
Spacer i prowokacje edukacyjne w naszym ogródku lub w parku
Staramy się codziennie wychodzić na zewnątrz przez cały rok. Przed wyjściem zawsze sprawdzamy jakość powietrza.
12:00 - 12:30
Lunch
Po spacerze jemy pierwsze danie obiadku.
12:30 - 14:30
Czas odpoczynku
Przyciemniamy światło, zasłaniamy zasłony, włączamy spokojną kołysankę i wprowadzamy atmosferę zachęcającą do snu. Śpiewamy kołysanki, czytamy książeczki do snu i dzieci zasypiają na drzemkę. Dzieci, które nie śpią, czytają, odpoczywają, obserwują naturę.
14:30 - 15:30
Drugie danie i zabawa z prowokacjami
Po drzemce podajemy drugie danie, a po zjedzeniu posiłku dzieci wracają do stacji prowokacyjnych z poranka lub pracują z nowymi, w zależności od zainteresowania. Jest to też czas na swobodną zabawę.
15:30 - 15:45
Podwieczorek
Wspólnie myjemy ręce i jemy ostatni w wiosce posiłek.
15:45 - 17:00
Swobodna zabawa i odbiór dzieci przez rodziców
Verified by BLISKO PROTECT
Ta placówka przeszła proces weryfikacji. Oznacza to, że spełnia standardy bezpieczeństwa i jakości wyznaczone przez BLISKO.
Dowiedz się więcejWidzisz coś niepokojącego w tej placówce? Nie spełnia ona standardów BLISKO?
Dofinansowanie
Kwota dofinansowania 550 zł
W roku 2024 w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 Gmina Miejska Kraków udzielać będzie dotacji do dzieci objętych opieką. Podstawowa kwota dotacji (dofinansowania) udzielanej przez Gminę Miejską Kraków wynosi 3,50 zł za godzinę opieki nad dzieckiem. Miesięczna kwota o jaką obniżone zostaną opłaty za opiekę wyliczona zostanie według wzoru: ilość godzin zapewnienia opieki dziecku w danym miesiącu (liczona na podstawie zawartej z rodzicami lub opiekunami prawnymi umowy) x 3,50 zł. Jednocześnie informujemy, że dotacja dotyczy wyłącznie dzieci zamieszkałych na terenie miasta Krakowa.
Regulamin płatności
2200 zł
Miesięcznie
tak
Wolne miejsca